ZÁLETNÍCI

Ruský komediální film  ZALETCHIKI. Postprodukce a VFX realizované studiem  MAGICLAB. Pracoval jsem na několika náročných set-extensions 3D mattepaint scénách.


WORKING ROLE / WHAT I DID :

  • 3D mattepainting
  • VFX
  • 3D mattepainting support
  • photography (Prague - Náměstí bratří synků)

Ruská komedie "Záletníci" byla pestrou spoluprací na ztřeštěném filmu. Nejvíce péče jsem věnoval dvěma lokacím. První a nejnáročnější bylo gruzínské městečko. Dominantou scény byla ulice s domy v jakémsi "didaktickém řezu". Lokace byla postavena v Barrandovských ateliérech jako kulisy. Některé části scény chyběly a bylo je třeba dotvořit (pokračování ulice, horizont, nebe apod.). Z důvodu dynamického kamerového jetí a velkých změn v perspektivě jsem použil metodu 3D mattepaintingu.

Druhá lokace byly vojenské kasárny (ve skutečnosti Sokol Praha u Kampy). V rámci scény bylo třeba dotvořit monument s letounem MIG21 na piedestalu. Kombinací malby, 3D grafiky a fotomontáže jsem vytvořil plastický element, který byl zamýšlen do více záběrů z různých úhlů pohledu.

V neposlední řadě jsem se také zabýval technickým řešením některých 3D geometrií pro další lokace. Na tomto projektu šlo časově o méně intenzivní, ale dlouhodobější spolupráci.

USED TECHNIQUES :
 3D graphics
 digital painting
 creative retouching  photomontage  
CREDITS (VISUALS ABOVE) :
 3D MATTEPAINTER / 3D GENERALIST Jan Brukner
 MOVIE  STUDIO  DATE
 "ZALETCHIKI"
 MAGICLAB
 2012